Rīgas mākslas telpa

Ernests Vītiņš. Stikla labirintā.

01.02.-17.03.2019.

No 1. februāra līdz 17. martam izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa” būs skatāma mākslinieka Ernesta Vītiņa personālizstāde “Stikla labirintā, kurā tiks eksponēta jaunradīta skulpturālā instalācija stikla materiālā.

Katra dzīves ceļš ir kā aizraujošs, dažkārt biedējošs, citkārt maldinošs, vilinošs un visaptverošs labirints. Arī stikla tēlnieka E. Vītiņa radošais gājums ir strupceļu, maldu un izzināšanas pilns process. Tiecoties pēc kā savdabīga, mākslinieks atklāja stikla krāvuma tehniku, un kopš tā brīža ir sistemātiski attīstījis un pilnveidojis savu rokrakstu. Mākslinieka dzinulis aizveda līdz monumentālajai stikla mākslai, kas ir Latvijas laikmetīgās mākslas vidē neierasts formāts. Atklājot, cik prasīga ir stikla krāvuma māksla, kompilējot pacietību, precizitāti, konstruktīvo un kreatīvo domāšanu un roku darbu, ir tapusi šī izstāde, kur īstenā stikla labirintā tiks eksponētas mākslinieka E. Vītiņa stikla skulptūras. Izstādes apmeklētāji varēs izstaigāt labirintu, kas būs vienlīdz aizraujošs, maldinošs, vilinošs un visaptverošs, lai nonāktu gan strupceļos, gan atklātu sev jaunas stikla mākslas virsotnes.

Mākslinieks Ernests Vītiņš (1984) pēdējos gados ir ieguvis plašāku ievērību ar savu grandiozo, 22 tonnas smago, rokām darināto stikla mākslas darbu “Dabā” Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centra foajē. Tikko kā ekspluatācijā nodots arī otrais arhitektuālais stikla mākslas darbs – grandioza vertikāla krāvuma stikla siena jaunuzceltajā Latvijas Universitātes Zinātņu mājā. Līdz tam mākslinieks veiksmīgi attīstījis Latvijas mākslas vidē unikālo stikla krāvuma tehniku, veidojot dažādas skulptūras gan ārtelpām, gan iekštelpu dekoram. Līdztekus Ernest Vitin Layered Glass design, mākslinieks ir radījis arī otru savas mākslas un dizaina konceptu – Glasstone, kas nodarbojas ar jaunu piemiņas vietas koncepta izveidi un ir guvis atzinību arī ārpus Latvijas.

Izstādes kuratori: Katriona Luīze Rožlapa un Luīze Lismane

Izstādes iekārtojums: Ernests Vītiņš un "Glasstone"

Izstādi organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība un izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”. To atbalsta “Stikla serviss”, “Saknes un spārni”.

Pēteris Sidars. Starp redzamajām robežām

02.02.-17.03.2019.

No 2. februāra līdz 17. martam izstāžu zāles "Rīgas mākslas telpa” Intro zālē būs skatāma mākslinieka Pētera Sidara un dzejnieka Pāvila Raudoņa kopīgi veidota izstāde “Starp redzamajām robežām”.

Izmantojot tādus rūpnieciskus materiālus kā plastmasa, silikons un dažādi kabeļu vadi, izstādē “Starp redzamajām robežām” mākslinieks Pēteris Sidars atklās stājmākslas darbu sēriju arvien jaunās un nepieredzētās mākslas tehnikās. Mākslinieks savā daiļradē atšķirīgos izejmateriālus sakausē vienotā kompozīcijā, kur katrs no elementiem kļūst par nozīmīgu slāni kopējā krāsu un faktūru saspēlē. Šajā ekspozīcijā “Starp redzamajām robežām” būtisku slāni mākslinieka veikumam piešķirs dzejnieka Pāvila Raudoņa rakstītās haikas, trioleti un soneti.

P. Sidars par gaidāmo izstādi stāsta: “Dzeja ir ritms un vārds, tēlotāja māksla ir krāsa un forma. Tās kopā veido vienotu mākslas darbu, kas aicinās izstādes skatītāju doties pāri redzamajām robežām. Skatītājs atradīsies šajā pārejas posmā. Tāpat kā dzejā, abstraktajā mākslā ir jautājumi par klusumu un vientulību, par elpošanu un skatu izstiepšanos. Tajā es redzu daudz emociju uzplaiksnījumu, traģēdijas, labestīgas domas un nolemtību, kas arī veidos šīs izstādes kopsummu.”

Pēteris Sidars (1948) ir mācījies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā, turpinājis studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļā. Kopš 1976. gada regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs, sarīkojis virkni personālizstāžu Latvijā. Ir ieguvis starptautiskus apbalvojumus mākslas festivālos, biennālēs, konkursos, simpozijos Itālijā, Polijā, Beļģijā, Japānā, Šveicē, Francijā, Meksikā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Dānijā, ASV, Ķīnā u.c.

Izstādes kuratore: Luīze Lismane

Izstādi organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība un izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, to atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.