Kontakti

Intro zāle

Commando

21.10.-12.11.2017.

Gundegas Evelones izstāde „Commando” ir noslēdzošā izstāde mākslinieces 3 izstāžu ciklā, kas aplūko subjekta un telpas attiecības kā fiziskā, tā jēdzieniskā plānā. Tāpat šī izstāde būs noslēdzošā izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” gada jaunrades programmā “Intro”, kas tiek veidota jau otro gadu.

Izstādes nosaukums ir tieša atsauce uz populāro filmu „Commando” (1985.g.), kur cīņā pret neliešiem galvenais varonis izmanto džungļu sniegtās priekšrocības. Par izstādes vadošo vizuālo motīvu izvēlēta visaptveroša zaļā krāsa, kas netieši sasaucas ar tās kareivīgo nosaukumu. Izmantojot dažādus kinētisku instalāciju elementus, kas nemitīgi mainīs savu fizisko konfigurāciju, tiks paslēptas ierastās telpas robežas. Ekspozīcijā “Commando” apmeklētājs zaudēs orientierus un pieņēmumus par formu, līdzīgi kā ceļotājs džungļos, pazūdot vienotā zaļā organismā, kas savā necaurskatāmībā var slēpt arī pārsteigumus. Skatītājam iekšēji būs jāizdara izvēle - pakļauties vai cīnīties, izlauzties vai saplūst.

Izstādes atklāšana: š.g. 20. oktobrī plkst. 17.00

Jau minēts, ka izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” 2016. gadā uzsāka jaunrades programmas “Intro”, ar mērķi piedāvāt iespēju jaunajiem māksliniekiem sevi pierādīt, savukārt apmeklētājiem – baudīt augstvērtīgu, vēl nepieradinātu mākslu.

Jaunrades programmas “Intro” kuratore: Luīze Lismane